Dobilas

Vardo diena – V. 16. Vardo skaičius – 8

Dobilas – iš lietuviško dobilo pavadinimo..
Dobilai turi didelę jėgą ir todėl gali pasiekti aukštumų. Jų pašaukimas ir gamtos dovana – sugebėjimas dominuoti netgi mažame žemės sklypelyje. Atsakingi, lyderiai, gerai perpranta žmonių charakterius. Labai reiklūs savo pavaldiniams ir dažnai vadovaujasi principu: “Dirbkite, kaip aš nurodau, arba nedirbkite visai”.
Dobilų gerosios savybės: gerumas ir pakantumas, teisingumas, kantrumas, gailestingumas, darbštumas, kuklumas. Jie nuolat svyruoja savo viduje. Viena jų pusė reiškia perversmą, revoliuciją, ekscentriškumą, kita – filosofinį mąstymą, susikaupimą tikslui pasiekti, uolumą bet kokioje veikloje. Jie nuolat jaučia, kad jie “ne tokie” kaip kiti žmonės, nepanašūs į juos. Širdies gilumoje – vienišiai.
Jeigu Dobilai atsiduoda kokiai nors idėjai ar religijai, tai tampa tiesiog fanatikais. Tada stengiasi savo idėjas realizuoti nekreipdami dėmesio į jokius prieštaravimus. Taip elgdamiesi jie įsigyja priešų.
Dobilai mėgsta rizikuoti pasikliaudami neklystamu instinktu. Geriausiai save realizuoja kaip advokatai, teisėjai, dėstytojai, chirurgai, mokslo darbuotojai, politiniai lyderiai. Jie lyg magnetas pritraukia pinigus, viską sėkmingai atlieka, ar tai būtų smulkmenos, ar stambus verslas.
Dobilai laikosi senų romantiškų tradicijų: neskuba pasirinkti gyvenimo palydovės. Prireikia daug laiko, kol atskiria savo širdį nuo banko sąskaitos turinio, tačiau kai tik apsisprendžia, pirmu dienotvarkės punktu numato įrašyti savo mylimosios vardą į čekių knygelę. Gundymo planą apgalvoja taip kruopščiai, lyg tai būtų gamybinio pasitarimo dienotvarkė. Jie nėra pavydūs, tačiau yra nuosavybės gerbėjai. Nekompleksuoja, puikiai žino savo galimybes ir laukia, kol moteris ima pildyti jų fantazijas: meilių šnabždesių, meilės priesakų.
Dobilų neigiamos savybės: žemiškumas, šykštumas, valdžios troškimas, tironiškumas, maniakiškumas, pagyrūniškumas. Jie nepamirštantys skriaudų, godūs. Tai šiurkštūs materialistai. Jie gali išjuokti kitų moralinius principus, diktuoja tik savo “tiesą”, šalti ir egocentriški. Todėl jiems patartina sekti savo stiprų charakterį, kad netaptų piktavaliai, turi žinoti, jog tokia savybė atveda tik į nesėkmę.

kategorijoje D .

Parašyti komentarą

 
/